طراحی لیبل

طراحی لیبل ( طراحی برچسب ) کاربرد بسیار بالایی دارد لازمه کار بسیاری از مشاغل و اصناف می‌باشد. یکی از استفاده‌هایی این طراحی ها دارند مربوط به صنایع دارویی، آرایشی و بهداشتی و … است. اتفاده از لیبل ها معمولاً به جهت انتقال مطلبی ویژه در تعداد تولید بالای محصولات جهت کاهش بسیاری از هزینه ها می‌باشد. از همین رو طراحی لیبل اهمیتی ویژه دارد. طرح لیبل باید به گونه‌ای طراحی شود که از جذابیت بالایی برخوردار باشد.

طراحی لیبل نخستین موردی است که مخاطب هنگام خرید بسته‌بندی یک محصول می‌بیند و باید جذابیت طراحی آن بگونه‌ای باشد که به چشم مخاطب جذابیت بسیار بالایی داشته باشد. همانطور که کیفیت یک محصول برای خریداران بسیار مهم است، طراحی بسته بندی و برچسب آن نیز به همان میزان باید مورد توجه قرار گیرد. یکی از نکاتی که هنگام طراحی لیبل محصول به آن توجه داشته باشیم، تناسب و هماهنگی آن با محتوای کالا می‌باشد.

طراحان گارنت گرافیک طرح برچسب محصول شما را بر اساس حدیدترین ایده‌ها و طرح‌ها و با دقت و کیفیت بسیار بالایی انجام داده و پس از تایید نهایی توسط مشتریان به مرحله چاپ لیبل می‌رسد.

طراحی لیبل و برچسب محصولات

طراحی لیبل محصولات،  طراحی برچسب روی بطری، یا مواد غذایی، با استفاده از تصاویر مرتبط با خود کالا باید انجام شود. معمولا مخاطبان و خریداران یک محصول در کمترین زمان با طرح لیبل محصول ارتباط برقرار می‌کنند و سپس آن محصول را خریداری نمایند. انتخاب و طراحی عکس مناسب برای یک محصول شامل نکاتی می‌شود. بعنوان مثال برای طراحی برچسب بطری دوغ، می‌توانید یک تصویر نعنا روی محصول بزیند تا مشتری بطور ناخودآگاه از طریق ارتباط تصویری به این موضوع پی ببرد که طعم این دوغ نعنایی می‌باشد.

رنگ در طراحی لیبل نیز بسیار مهم است و بیشترین تاثیر را بر دیده مخاطبان خواهد گذاشت. همیشه به دنبال رنگ های روشن و خاص در طراحی لیبل باشید تا از دیگر محصولات مانند خود تمایز داشته باشد.

موارد استفاده طراحی و چاپ لیبل محصولات مربوط به اموال دولتی نیز می‌شود. شایع‌ترین موارد استفاده از لیبل و برچسب‌ها، معرفی محصول در کمترین زمان است که طراحی برچسب محصول را بسیار مورد اهمیت قرار داده است.

انواع طراحی لیبل

طراحی لیبل در انواع منختلفی اعم از حرارتی، لیبل متال، لیبل کاغذی، اموال، لیبل بی رنگ و شفاف، پشت متال، لیبل پی وی سی،  گچی، لیبل وید، لیبل سکوریتی، تایوک و لیبل امنیتی. لیبل کاغذی می‌باشد مه تنوع بالای آن و چاپ تعداد بالای آن سبب قیمت مناسب طراحی لیبل خواهد شد.

لیبل کاغذی در 3 نوع گلاسه، نیمه گلاسه و مات وجود دارد و برای چاپ روی این لیبل ها از ریبون وکس استفاده می‌کنند. از لیبل پی وی سی زمانی استفاده می‌شود که می‌خواهیم طرح خود را روی یک لیبل مقاوم ببریم که در برابر کشیدگی مقاومت داشته باشد و خاصیتی پلاستیکی داشته باشد.

طراحی لیبل برای مواردی که از الیاف آلومینیوم تولید می‌شود، میتوان به شرایطی اشاره کرد که به مقاوت بالایی در برابر کشیدن نیاز داریم. مقاومت و استحکام لیبل از مواردی می‌باشد که باید به آن توجه بسیاری داشته باشیم.

چاپ روی برچسب و لیبل های متال، نوعی چاپ استیکر می‌باشد در برابر حلال‌هایی مانند الکل، بنزین و … مقامت بالایی دارند. موارد استفاده از لیبل‌های امنیتی برای پلمپ بسته بندی ها و همچنین گارانتی قطعات الکترونیکی و … می‌باشد. این لیبل‌ ها بعلت جنسی که همانند گچ دارند قابلیت شکنندگی و خرد شوندگی دارند.

مجموعه گارنت گرافیک با بهترین طراحان در زمینه طراحی لیبل، برچسب‌ها و لیبل های محصولات شما را طراحی خواهند کرد که جدا از معرفی محصول و مشخصات آن، چهره‌ای به یاد ماندنی از برند و مجموعه شما در ذهن آنها ترسیم خواهد شد. رضایت مشتریان نخستین هدف ما خواهد بود.

نکات لازم در طراحی لیبل

هنگام طراحی لیبل باید نکانی رعایت کنید. برچسب های محصول سفارشی در طراحی لیبل طراحی اغلب با فونت ها، رنگ ها، تصاویر و گرافیک خاصی است. تمام این عناصر را باید در طراحی لیبل اصولی انجام شود. لیبل محصولات بایستی بگونه‌ای طراحی شوند که از همان ابتدا جدابیتی که برای بینندگان وجود دارد را مدنظر قرار داد.

بنابراین در زمان طراحی باید این موارد را مدنظر داشته باشید: حاشیه مناسب، ارتباط کاربری محصول، اندازه‌‌ مناسب و استاندارد المان‌ها، رنگ لیبل، کیفیت تصاویر لیبل، طرح و اندازه و رنگ فونت‌ها، فرمت فایل خروجی،‌ فاصله بین متون،‌ فضای خالی و رعایت اصولی مانند تقارن، تضاد و حفظ اصالت و …

کیفیت طراحی برچسب محصولات، باید با کیفیتی بسیار بالایی انجام شود. کیفیت عکس‌ها و محتوای برچسب محصولات باید بگونه‌ای باشد که نظر بیننده به آن جلب شود و هنگام دیدن محصول، مشخصات محصولات را بخوانند و سپس آن را خریداری نمایند.

لیبل یا برچسب محصول شما را معرفی می‌کند. بنابراین باید توسط افرادی حرفه‌ای و کاربلد انجام شود. شاید انتظار نداشته باشید؛ اما طراحی برچسب محصول بر رشد یک کسب و کار می‌تواند تاثیر بسیار زیادی داشته باشد. یکی از مهم‌تریم موضوعاتی که سبب می‌شود تا مخاطب جذب یک محصول شود، طراحی زیبا و شکیل لیبل آن می‌باشد.

طراحی لیبل محصول، به یک محصول تصویر و هویت می‌بخشد، از این رو می‌توان گفت طراحی برچسب محصول را می‌تواند یک ابزار بازاریابی قوی برای کسب و کارها باشد. طراحی برچسب محصول باید منحصر به فرد باشد، و خریدادر را به سمت آن محصول بکشاند.

1) افزایش کیفیت طراحی لیبل‌ یک محصول

2) معرفی یک محل جدید

3) طراحی برچسب محصولات بعنوان یک هزینه مقرون بصرفه

4) وجوب الزامات قانونی راجع به طراحی لیبل یک محصول

5) تغییر بازار هدف

6) افزایش کیفیت طراحی برچسب محصول با پیشرفت تکنولوژی