طراحی کاتالوگ بخشی از ابتکارات بازاریابی بسیاری از شرکت های بزرگ برای جذب مشتری و قرار دادن محصول در بازار هدف است. در واقع کاتالوگ کتابچه ای است با اطلاعات کامل در مورد محصولات یا خدماتی که ارائه می دهید و نحوه استفاده از محصولات یا خدمات. به زبان ساده، کاتالوگ یکی از قدرتمندترین ابزارهای بازاریابی و تبلیغات برای اطلاعات محصول و خدمات است که صاحبان مشاغل باید در کنار سایر ابزارهای بازاریابی و تبلیغات از آن استفاده کنند. تا محصولات و برندهای خود را به نمایش بگذارند.

امروزه تولید کننده موفق در بازار تجاری کسی است که محصولات بهتر و بیشتری را به مصرف کننده عرضه می کند و برای این کار نیاز به تبلیغات دارد. این کار به قدری مهم است که شرکت هایی برای انجام کارهای تبلیغاتی برای محصولات مختلف در صنایع مختلف ایجاد شده اند. آژانس تبلیغاتی در واقع یک فعالیت تجاری است که به برنامه ریزی، مدیریت، طراحی و ایجاد تبلیغات می پردازد.
شرکت تبلیغاتی یک سازمان مستقل و متشکل از افراد خلاق در حوزه کاری خود است. کار یک شرکت تبلیغاتی معمولاً شامل: تحقیقات و مطالعات تبلیغاتی لازم، ایجاد ایده های جدید برای تبلیغات، جستجو و رزرو فضای تبلیغاتی، طراحی و ایجاد تبلیغات و خدمات اینترنتی، چاپی، تلویزیونی و رادیویی است.

مزایای طراحی کاتالوگ

ظراحی یک کاتالوگ حرفه ای و منحصر به فرد برای یک کسب و کار دارای مزایای بسیاری است که هدف همه آنها جذب مشتریان جدید و ترویج و حفظ مشتریان قدیمی است. سفارش طراحی کاتالوگ برای یک شرکت یا کسب و کار مزایای زیر را به همراه خواهد داشت:

1- جذب مشتریان جدید: با توزیع کاتالوگ برند خود می توانید؛ مشتریان جدید را جذب کنید و مشتریان قدیمی خود را به خرید دوباره تشویق کنید.
2- اشتراک گذاری آنلاین: طراحی کاتالوگ دیجیتال می توانید آخرین کاتالوگ خود را به صورت آنلاین در عرض چند ثانیه با مشتریان خود به اشتراک بگذارید. اشتراک گذاری دیجیتال عامل اصلی است که همه مشاغل آنلاین از آن لذت می برند.
3- به روز رسانی سریع و آسان: می توانید به صورت دیجیتالی به روز رسانی کنید و طراحی کاتالوگ دیجیتال شما بلافاصله به روز می شود.

اصول طراحی کاتالوگ

رنگ، نوع، عکس صنعتی، طرح گرافیکی ترکیبی تصویر. تکنیک های چاپ و صفحه بندی شامل طرح های بصری با پیام های مختلف است که با خلاقیت و تفکر طراح مرتبط است که در قالب نسخه های چاپی (کاتالوگ، بروشور و …) و یا نسخه های الکترونیکی ارائه شده توسط طراح کاتالوگ ارائه می شود.

طراحی کاتالوگ جذاب توجه مشتریان بالقوه را به خود جلب می کند. مشتری را به محصول علاقه مند نگه می دارد و مشتری را برای خرید ترغیب می کند. طراح برای شروع طراحی کاتالوگ ابتدا به یک فایل لوگو یا نماد (شامل لوگو و لوگوتایپ یا نماد نوشته شده به زبان فارسی یا انگلیسی)، محتوای نوشتاری (شامل متن و جداول) و عکس های قابل چاپ نیاز دارد که از مهمترین و تاثیرگذارترین عوامل می باشند.

نکات قابل توجه در طراحی کاتالوگ

اثربخشی کاتالوگ بستگی به این دارد که تا چه حد از توصیه ها و استانداردها در طراحی کاتالوگ پیروی می کنید. این استانداردها برای موقعیت های مختلف اعمال می شود که مهمترین آنها را در ادامه خواهید دید.
سعی کنید برای سفارش طراحی کاتالوگ خود از بهترین نوع چاپ استفاده کنید و هزینه تولید را در نظر بگیرید.
هرچه طراحی خلاقانه تری در طراحی کاتالوگ دیجیتال یا طراحی و چاپ کاتالوگ خود ایجاد کنید، مخاطبان شما بیشتر درگیر خواهند شد. در واقع باید یک تجربه کاربری جدید برای آنها ایجاد کنید.
برای اینکه بتوانید برند و محصولات خود را معرفی کنید، بهتر است از یک متخصص مجرب در این زمینه کمک بگیرید. نظر متخصص به شما کمک می کند تا طرح، رنگ ها، متن و تصاویر مناسب را بر اساس نیاز مخاطبان خود ارائه دهید.

تعرفه و قیمت طراحی کاتالوگ

قیمت طراحی کاتالوگ (قیمت طراحی و چاپ کاتالوگ) به پارامترهایی مانند اندازه، نوع کتاب، طرح استفاده شده در آن و یا تعداد صفحات بستگی دارد. توجه داشته باشید که هزینه طراحی کاتالوگ دیجیتال معمولا برای شما کمتر خواهد بود. زیرا در این فرآیند نیازی به پرینت نخواهد بود. به طور کلی، اگر می خواهید یک کاتالوگ مقرون به صرفه ایجاد کنید، باید از یک طرح ساده و کاغذ معمولی برای چاپ استفاده کنید یا تعداد صفحات را به حداقل برسانید.

دیگر خدمات: شیت بندی معماریطراحی سایت

سفارش طراحی کاتالوگ حرفه ای و خلاقانه

خوشبختانه سفارش طراحی کاتالوگ در مجموعه گارنت گرافیک کار سختی نیست و با ایده و مشاوره شما مراحل طراحی در کوتاه ترین زمان انجام می شود. برای سفارش طراحی کاتالوگ حرفه ای و خلاقانه و همچنین آشنایی با انواع طراحی و چاپ کاتالوگ یا دیگر خدمات طراحی و چاپ دیجیتال مانند طراحی مجله و … توسط گارنت گرافی می توانید با کارشناسان این مجموعه با شماره 09223961775 تماس حاصل فرمایید. لازم به ذکر است که استانداردها و نکات کلیدی برای طراحی کاتالوگ مانند ابعاد، اندازه یا نوع کاغذ می تواند در نتایج و بازخورد مشتریان موثر باشد. پس قبل از سفارش کاتالوگ این موارد را در نظر داشته باشید.